W jakie narzędzia powinien zaopatrzyć się początkujący cukiernik?

W jakie narzędzia powinien zaopatrzyć się początkujący cukiernik?

Każdy cukiernik na początku swojej drogi zawodowej musi skompletować zestaw narzędzi i akcesoriów, z których będzie korzystał każdego dnia w swojej pracy. To też najczęściej inwestycja na lata, zatem warto wybrać produkty dobrej jakości, która będzie widoczna też w poziomie przygotowywanych ciast. Dowiedz się, jakie przyrządy powinien się zaopatrzyć początkujący cukiernik i do czego one właściwie służą.

Zacznij od formy do pieczenia lub rantu

Podstawą udanego wypieku jest właściwa forma do pieczenia. To ona nadaje ciastu kształt i pozwala zachować mu odpowiednie proporcje. Wiele osób sięga też po ranty cukiernicze, czyli blaszki bez dna, które ułatwiają formowanie wypieków i sprawiają, że prezentują się idealnie, a ich powierzchnia jest doskonale gładka i bez skazy. Warto zaopatrzyć się w te akcesoria w różnych rozmiarach, by móc przygotowywać rozmaite desery. Znajdziesz je w internetowych sklepach, na przykład tu: https://torcik.net/sklep/akcesoria-cukiernicze/.

Packi cukiernicze niezastąpione w każdej kuchni

Równie istotne są też packi cukiernicze. Są one właściwie niezbędne, pozwalają bowiem na odpowiednie przygotowanie zewnętrznej części ciasta, na przykład poprzez wygładzenie jej. To akcesoria także niezastąpione przy tynkowaniu wypieku. Odpowiednie modele pozwalają też na pracę z masą cukrową, a dzięki nim całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo estetycznie. Packa pomaga zatem w wykańczaniu tortu przed umieszczeniem na nim ozdobnych elementów, na przykład figurek czy posypki.

Akcesoria do wykonywania dekoracji – prawdziwy must have!

Żaden deser nie obędzie się bez pięknych ozdób, a do ich wykonania potrzebne są specjalistyczne narzędzia! Początkujący cukiernik powinien się zatem zaopatrzyć na przykład w pędzelki, rękawy cukiernicze, tylki, nożyki, szpatułki, wsporniki, stemple czy narzędzia do modelowania. Wcześniej jednak warto określić, czy będziesz wykonywać figurki z masy cukrowej, czy raczej Twoja praca będzie ograniczać się do gotowych rozwiązań, takich jak na przykład cukrowe koronki.

Gotowe formy i szablony, czyli rozwiązanie wielu problemów

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z cukiernictwem, to świetnym rozwiązaniem są wygodne i gotowe formy czy szablony, pozwalające na przygotowanie dekoracyjnego wypieku. Szablony kulinarne to sposób na wykonanie estetycznych wzorów na powierzchni ciasta, natomiast formy pozwolą na uzyskanie różnorodnych elementów w wielu kształtach, bez konieczności samodzielnego modelowania ich. To świetny pomysł na przykład w przypadku produkcji czekoladek, pralin oraz monoporcji.

Gdzie można zaopatrzyć się w dobre narzędzia dla cukiernika?

Gdy wiesz już, jakich narzędzi potrzebujesz jako początkujący cukiernik, czas zastanowić się, gdzie możesz je znaleźć. Wybieraj z asortymentu sprawdzonych sklepów, które od lat działają w branży i korzystają z oferty znanych producentów. Przykładem tego jest między innymi strona https://torcik.net/, gdzie zamówisz wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do Twojej pracy. Wyposaż się w prawdziwe niezbędniki i wyczaruj pyszne i piękne desery!